????? 03 اسفند 1397

اولین دوره مسابقه نجات تخم مرغ توسط انجمن علمی فنی و مهندسی دانشگاه باختر ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اولین مسابقه نجات تخم مرغ با حضور 5 تیم دانشجویی در دانشگاه برگزار شد.

مسئول امور فرهنگی دانشگاه خان پیمان، هدف از برگزاری این مسابقه را ساخت سازه ها و اجسامی دانست که بتواند به انسان در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره های دیگر یاری رساند.

وی افزود: کاوشگرها باید در درون سازه هایی قرار گیرند که پس از برخورد با سیاره ها و اجرام آسمانی بتوانند ضمن کاستن از سرعت به سادگی و با حفظ دستگاه های درون خود با کمترین خسارت بر سطح سیاره موردنظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازند و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند.

ایشان هدف اصلی مسابقه را سالم ماندن تخم مرغ پرتاب شده از ارتفاع حدود ۱2 متری عنوان کرد و گفت: در جریان داوری به دقت پرتاب سازه، امتیاز تعلق گرفته و هرچقدر سازه به هدف مورد نظر نزدیک تر باشد امتیاز بیشتری به آن تعلق گرفت.

وی عنوان کرد: مدت زمان پرتاب سازه نیز یکی دیگر از شاخص های امتیازدهی در این رقابت ها است و هرچقدر مدت زمان سقوط کمتر باشد امتیاز بیشتری به گروه تعلق گرفت، شاخص خلاقیت نیز در این مسابقه امتیاز داشته که با توجه به میزان نوآوری در سازه و همچنین مصالح به کار رفته و وزن آن محاسبه شد.

این مسابقه در یک فضای علمی و مفرح برگزار شد.

 

به اطلاع کلیه ی دانشجویان می رساند امتحانات دانشگاه از تاریخ 18 خردادماه آغاز می گردد.جهت بررسی تغییرات زمان برگزاری آزمون خود به سایت دانشگاه مراجعه نمائید.

 

جناب آقای محمد رضا ابوطالبی کسب مقام اول سی و دومین جشنواره قرآن و عترت مرحله منطقه ای رشته قرائت تحقیق و راه یابی به مسابقات ملی دانشگاه های سراسر کشور را به جنابعالی تبریک می گوییم.

روابط عمومی دانشگاه باختر ایلام

 

جلسه عمومی کارکنان دانشگاه ، با  حضور موثر رئیس محترم دانشگاه جناب آقای پرفسور مروتی و کارکنان دانشگاه  در روز پنجشنبه مورخ 95/11/21 در سالن جلسات دانشگاه با محوریت بیان موضوعات و مشکلات کارکنان و هم اندیشی با رئیس محترم دانشگاه برگزار شد. جناب آقای پرفسور مروتی با اشاره به آغاز ایام فاطمیه و تاکید بر حضور جامعه دانشگاهی باختر به شرکت در راهپیمایی یوم ا.. 22 بهمن، بر لزوم حضور همگان در این مراسم خود جوش مردمی ترغیب نمودند. جلسه عمومی کارکنان دانشگاه با بیان چالش های پیش روی کارکنان در خصوص وظایف محول شده از سوی دانشگاه و هم اندیشی اعضا شرکت کننده در جلسه انجام شد.

 

 

روابط عمومی دانشگاه باختر

 

زیر مجموعه ها

بالای صفحه

Template Design:?????