????? 29 دی 1397

 

 

خبر ويژه


اسامی دانشجویان منتخب انجمن های علمی و کانون  های فرهنگی به شرح زیر می باشد:

انجمن علمی فنی و مهندسی:

1.رضا نعیم

2.رضا میری

3.امید جلیلیان

4.احسان حیدری

5.شمس اله حیدربیگی

انجمن علمی مدیریت:

1.عیسی سوری

2.فروزان ملکی

3.مریم هواسی

4.نسیم گل محمدی

5.مهدی خوش بیان

انجمن علمی حسابداری:

1.کیانوش مجاهد کیش

2.مریم کشاورز

3.الهام شیخ محمدی

4.نسرین غضنفری

5.شیما قاسمی

کانون ادب و هنر:

1.شمس اله حیدربیگی

2.مهدی ربیعی

3.علیرضا رسولی

4.حسن احمدی

5.محمدرضابزرگ

امورفرهنگی

 

3

اطلاعیه جدید در خصوص دریافت کارت ورود به جلسه

DSC08975

 

در این مراسم جناب آقای حیدری تبار ریاست محترم دانشگاه ضمن تشکر از عوامل اجرایی مسابقات و دانشجویان و تشویق این عزیزان به ادامه ی این فعالیتها ها در دانشگاه  از برندگان مسایقه سازه ماکارونی آقایان: رضا نعیم مهدی نوروزی مهدی ربیعی رضا میری رامین آبونمان و داور های مسابقه : خانم حامدی نژاد خانم شریفی - آقای نیکجو و آقای فریدی از عومل اجرایی این مسابقه  و برندگان مسابقه خاطره نویسی : محمد امین منصوری فرشته نوروزنژاد و برگزار کنندگان نمایشگاه معماری : خانم ها : بیتا سوخته زاری زهرا الیاسی و آقایان علی موسی نژاد امید جلیلیان صابر عبدالمحمدی تقدیر بعمل آوردند.

                                                                                                                              روابط عمومی

images

 

تجمع اعتراض آمیز به کشتار مردم نیجریه به دعوت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی

زمان : روز یکشنبه 094/10/06 ساعت 20

مکان مسجد جامع شهر ایلام

                                                                                                      روابط عمومی

DSC08940

اردوی راهیان نور به همت بسیج دانشجویی شهید بسطامی دانشگاه و امور فرهنگی روز پنج شنبه به مقصد مهران برگزار گردید دانشجویان ضمن بازدید از مناطق جنگی مشرف به زیارت امامزاده سید حسن (ع) شدند.

                                                                                                    روابط عمومی

 

1

این مسابقه به همت امور فرهنگی در تاریخ 94/10/01 در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید. 7 گروه در این مسابقه شرکت و سازه های خود را درست کردند. داوری این مسابقه برعهده خانم حامدی نژاد،آقای نیکجو و خانم  شریفی بود که از بین این سازه ها سازه ای که مقاومت آن 26/088 برابر وزنش بود به عنوان سازه برتر انتخاب گردید

گروه برنده مسابقه دانشجویان رشته ی مهندسی تکنولوِژی ساختمان آقایان رضا نعیم مهدی نوروزی رضا میری مهدی ربیعی رامین آبونمان بودند

ضمن تبریک به این دانشجویان عزیز برای کلیه شرکت کنندگان در این مسابقه آرزوی موفقیت و سربلندی را داریم

روابط عمومی

 

IMAGE635572834074967506

 

بازدید علمی دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی  دانشگاه ازکارخانه سیمان ایلام

زمان : روز جمعه مورخ 94/10/04

استاد : دکتر امامیان استاد درس مدیریت تولید  پیشرفته

مدیر تحصیلات تکمیلی

زمان سه شنبه 94/10/1 ساعت 11:30 سالن اجتماعات دانشگاه

 

p19k23ufk2nf015n16no7jm3sj4

کانون ادب و هنر  اقدام به تشکیل  گروه تئاتر دانشگاه می نماید. علاقه مندان می توانند جهت عضویت به امور فرهنگی مراجعه نمایند.

                                                                                                                                                                                                                               امور فرهنگی و روابط عمومی

13900718105530 PhotoA

 

مسابقه خاطره نویسی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه برگزار گردید در این مسابقه آقای محمد امین منصوری و فرشته نوروزنژاد      دانشجویان رشته مهندسی تکنولوِژی کامپیوتر مقطع کارشناسی ناپیوسته به عنوان برنده  اعلام و به این عزیزان به رسم یابود هدایای اهدا خواهد شد.برای این دانشجویان عزیز آرزوی توفیق و سربلندی داریم

امور فرهنگی و روابط عمومی

 

url

 

بسیج دانشجویی شهید بسطامی دانشگاه با همکاری امور فرهنگی در راستای ارائه خدمات دانشجویی به شما عزیزان اقدام به برگزاری اردوی یک روزه راهیان نور به مقصد مهران ویژه برادران  می نماید.جهت ثبت نام به امور فرهنگی دانشگاه مراجعه نمائید.

زمان برگزاری اردو : روز پنجشنبه 94/10/03

مهلت ثبت نام :     روز چهارشنبه 94/10/02

امور فرهنگی و روابط عمومی

IMG16372334

امور فرهنگی  و کانون هلال احمر دانشگاه به مناسبت روز دانشجو اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت می کند.

زمان : 94/09/16

مکان : طبقه ی همکف ساختمان آموزشی

امور فرهنگی و روابط عمومی

 

url

باسمه تعالی

16 آذر روز دانشجو را گرامی می داریم

روز دانشجو و دانشجوی شهید

روز دانشجو    

     بعد از کودتاي 28 مرداد 1332، رژيم شاه که توانسته بود با کمک اربابان بر اريکه قدرت بازگردد، درصدد برآمد تا پايه ‏هاي حکومت خود را تثبيت کند، اما غافل از اين که مردم در اولين فرصت، خشم و انزجار خويش را نشان خواهند داد. سه ماه و نيم بعد، نيکسون، معاون رييس جمهور آمريکا، راهي ايران گرديد تا نتيجه سرمايه گذاري 21 ميليون دلاري سازمان جاسوسي سيا را که در راه کودتا و سرنگوني دولت مصدق هزينه کرده بود، از نزديک مشاهده کند. در اعتراض به اين سفر، دانشجويان دانشگاه‏هاي تهران، تظاهرات پرشوري عليه رژيمِ کودتا برپا کردند که اين اعتراضات در روز پانزدهم آذر، به خارج از دانشگاه کشيده شد. صبح روز 16 آذر 1332، گارد شاهنشاهي براي اولين بار وارد صحن دانشگاه شد تا فرياد مخالفان را در گلو خفه کند. به دنبال آن، تعدادي از مأموران نيروي ويژه گارد شاهنشاهي رژيم پهلوي، سه نفر از دانشجويان معترض دانشکده فنی دانشگاه تهران به نام‏هاي: مصطفي بزرگ‏نيا، احمد قندچي و مهدي شريعت رضوي را به شهادت رساندند. رژيم، در روز بعد بدون توجه به اين جنايت خود، دکتراي افتخاري حقوق را در اين دانشگاه به نيکسون اعطا کرد. از آن تاريخ، به ويژه پس از پيروزي انقلاب اسلامي، اين روز به عنوان روز دانشجو نام گرفته است. روز 16 آذر به عنوان روز مقاومت و ايستادگي دانشجويان اين سرزمين در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگي در دفتر تاريخ اين سرزمين به يادگار ثبت شد.

دانشجوی شهید

     خداوند در قرآن کریم سه ویژگی را ملاک برتری انسان ها بر یکدیگر معرفی نموده است که با آگاهی یافتن از آنها می توان به مقام و جایگاه شهدای دانشجو پی برد. آیات قرآنی مورد نظر عبارتند از:  

1 - سوره زمر آیه 9 : هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون(آیا آنان که می دانند با آنان که نمی دانند برابرند؟)

2 - سوره نساء آیه 95 : فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیما(خداوند مجاهدان را بر کسانی که جهاد نمی کنند برتری بزرگی داده است)

3 - سوره حجرات آیه 13 : ان اکرمکم عند الله اتقیکم(به درستی که گرامی ترین شما نزد خداوند کسی است که تقوایش بیشتر باشد)

   لازمه درک بهتر اهمیت حرکت دانشجویان در سال 1332، دانستن شرایط فرهنگی، سیاسی و امنیتی حاکم بر آن روز جامعه ایران است که از نظر فرهنگی در آن فساد، بی بند و باری و رفاه زدگی غوغا می کرد و از منظر سیاسی حکومتی وابسته، سرسپرده، مستبد و خونخوار حاکم بود و از جهت امنیتی ساواک تقریباً همه ی آزادی ها راسلب و محیطی پر از اختناق و همراه با رعب و وحشت مستولی کرده بود. در چنین شرایطی فرزندان این امت در محیط دانشگاه، در مقابل استعمار و استثمار قدرت های ظالم جهانی و استبداد و قلدری حاکمان داخلی قد علم کرده اند و تا پای ایثار گرانبهاترین گوهر وجودی خویش پیش رفتند، و نه تنها آغازگر یک حرکت اجتماعی و سیاسی شدند، بلکه به تاسی از مولای خویش سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) پایه گذار یک فرهنگ و جریان فرهنگی گشتند و غیر از این نیز از دانشجوی مسلمان که مزین به صفات انسان کامل ممدوح قرآن کریم(به استناد آیات فوق) است، نیز انتظار نمی رفت.

   جامعه دانشجویی توانایی متلبس شدن به سه صفت برتری مذکور(علم، جهاد و تقوی) را دارد، چون دانشجو تلاشگر عرصه علم و دانش است و همین انسان عالم زمانی پای در میدان جهاد با دشمن برون(جهاد اصغر) می گذارد که توانسته باشد در مبارزه با نفس و جهاد اکبر پیروز و به تقوای اللهی زیور یافته باشد.

     دانشجویان امت ما نه تنها در پیش از انقلاب اسلامی پرچم دار و از پیشقراولان نهضت استکبار ستیزی بوده اند که در ابتدای برقراری نظام جمهوری اسلامی با تصرف لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 و حضور در عرصه دفاع مقدس پیشتازی خویش را در پاسداری از اسلام، ولایت و امت اسلامی را بار دیگر به منصه ظهور رساندند و برگ زرین دیگری در تایخ کشورمان را به نام خویش رقم زدند تا هم«روز دانشجو» داشته باشیم و هم «روز شهدای دانشجو».          

     زیرا که؛ در شانزدهم دی ماه، شاهد شکل گیری حماسه خونین هویزه به دست دانشجویان پیرو خط رهبری و به فرماندهی دانشجوی شهید، سیدحسین علم الهدی بودیم. این دانشجویان رزمنده در سال 1359، عملیاتی را در هویزه و سوسنگرد آغاز کردند و پیروزی های مهمی به دست آوردند. نیروهای اسلام در حالی که تجهیزات نظامی در اختیار نداشتند، تا آخرین قطره خون به دفاع از سرزمین ایران اسلامی پرداختند، مظلومانه به شهادت رسیدند و حماسه هویزه را آفریدند. به پاس تجلیل از رشادت های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، به ویژه شهید علم الهدی، شانزدهم دی، روز شهدای دانشجو نام گرفت.

     در شانزدهم آذر ماه در صددیم با معرفی شهدای دانشجوی که قهرمانان بی نظیر میادین جهاد اکبر، جهاد اصفر و دانش بوده اند، به نسل دانشگاهی حاضر و تبیین نقش پر رنگ و مؤثر این عزیزان در عرصه های مختلف پیشرف و تعالی کشورمان در ابعاد ملی و بین المللی از جمله دستاوردهای هسته ای، سلولهای بنیادی، نانو تکنولوژی و... زمینه الگو پذیری جوانان عزیز این خطه مقاوم و شهید پرور فراهم گردد.

     ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دانشجو از پیشگاه خدای رحمان می خواهیم توفیق رهروی و پاسداری از همه دستاوردهای گرانسنگ این عزیزان را به همه ما عنایت فرماید.

روز دانشجو را به شما دانشجویان عزیز تبریک عرض می کنیم.

45703589415564714029

 

به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو ، جلسه مشاوره گروهی پرسش و پاسخ با موضوع ازدواج در خوابگاه دانشجویی دانشگاه برگزار می گردد.

زمان : 94/09/16 ساعت 20

مکان : خوابگاه دانشجویی جهاد

روابط عمومی

 

url

زندگی دانشجویی و دوران دانشگاه، دورانی شیرین و پر خاطره و پر از وقایع و اتفاقات ماندگار برای هر کسی است که خیلی از شما عزیزان این دوره را تجربه کرده اید. شوخی های دانشجویی، زندگی در خوابگاه ها و مشکلات آن و که بدون شک دورانی را برای شما رقم خواهد زد که هیچگاه از یاد و خاطرتان نمی رود.

دانشگاه باختر به مناسبت روز دانشجو اقدام به برگزاری مسابقه خاطره نویسی می کند

زمان تحویل خاطرات به امور فرهنگی دانشگاه : 94/09/16لغایت 94/09/23

به خاطرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

امور فرهنگی و روابط عمومی

 

NO IMAGE

 

این اردوی یک روزه به مقصد امامزاده سیدعلی در سیروان برگزار گردید دانشجویان پس از زیارت امامزادگان صورت بانو و سید علی و ادای فریضه ی نماز از طبیعت این مظقه ی زیبا دیدن کردند .بعد از صرف ناهار و انجام دادن بازیهای محلی (هفت سنگ و ...) و صرف عصرانه به ایلام بازگشتند.

NO IMAGE

 

دانشجویان دختر خوابگاه جهاد و اعضای بسیج دانشجویی شهید بسطامی دانشگاه باختر در مراسم دعای توسل که در حوزه علمیه خواهران برگزار گردید، شرکت نمودند و پس از برگزاری دعای توسل از نمایشگاه کتاب که در آن محل دایر بود بازدید کردند

NO IMAGE

در این مراسم که با حضور اساتید ، کارکنان و دانشجویان برگزار گردید بعد از ادای فریضه نماز ظهر و عصر سخنران در خصوص قیام امام حسین (ع )و اربعین حسینی صحبت نموده و سپس زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت قرائت شد . در پایان از دانشجویان ، اساتید و کارکنان پذیرایی به عمل آمد.

بالای صفحه

Template Design:?????