????? 25 مهر 1397

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه باختر ایلام در مورخ 96/8/27 دانشگاه باختر ایلام با همکاری پارک علم و فناوری استان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و نیز کانون کارآفرینان استان ایلام "جلسه ی هم اندیشی بررسی راهکارهای فرصت ساز یرای کارآفرینان در استان ایلام به مناسبت هفته کار آفرینی در سالن جلسات شهید رضایی نژاد واقع در پارک علم و فناوری برگزار گردید.

در این جلسه دکتر کامران طاهر پور ریاست پارک علم و فناوری ضمن خیر مقدم خدمت مهمانان و عرض تسلیت به مردم زلزله زده استان کرمانشاه و سرپل ذهاب، بحث کار آفرینی و ارزش آفرینی فرآیند خلق ثروت از خلاقیت است وی گفت کار آفرین باید خلاقیت داشته باشد و بتواند خلاقیت خود را تبدیل به کالا یا خدمات با ارزش برای گروهی از مشتریان کند. دکتر طاهر پور در ادامه: برای قرار گرفتن در مسیرکار آفرینی و اشتغال زایی به موضوع اکو سیستم کار آفرینی اشاره کرد یعنی مجموعه ای از افراد، سازمان ها، رویدادها و ...... که بر فعالیت های کار آفرینی اثر دارند. و از این رو می طلبد پارک علم و فناوری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و موسسه غیر انتفاعی باختر و کانون کارآفرینان استان در کنار هم در مسیر توسعه کارآفرینی قدم بردارند.

در ادامه جلسه دکتر علی اکبری ریاست دانشگاه ایلام در این جلسه گفت بحث کار آفرینی چه در کشور و چه در استان یک بحث ضروری، الزامی و اجبار اداری است و هدف از برگزاری این جلسات ایجاد راه حلی برای قرار گرفتن در مسیر کار آفرینی می باشد. و تمامی متولیان این امر در استان باید الگوی اشتغال زایی را در استان تغییر دهند و کسی نباید منتظر استخدام دولتی باشند.

در ادامه جلسه دکتر مروتی ریاست موسسه آموزش عالی باختر و کار آفرین برتر استان اظهار داشتند روند کارآفرینی  درون زا است. ایشان در خصوص فرهنگ حاکم بر جامعه صحبت نمودند. در این راستا نیز از همه کسانی که می توانند تاثیری در تغییر فرهنگ جامعه به سوی فرهنگ کارآفرینی داشته باشند دعوت نمودند تا با آموزش جوانان استان به سوی کارآفرین شدن استان عزیزمان را در پیشبرد اهداف عالی خوداشتغالی و کارآفرینی هدایت نمایند. جناب آقای دکتر مروتی با بیان کردن مثال های ملموس و دوستانه نحوه برخورد جوانان با مسایل پیش رو را بیان نمودند و راهکارهای شایسته و زیبایی در خصوص ترغیب جوانان به خود اشتغالی را بیان نمودند.

دکتر حسین زاده رئیس هیات امنای دانشگاه باختر و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان ایلام نیز در بیاناتی به حل مشکلات در سطح ملی اشاره داشتند و با اشاره به این موضوع که مشکلات کارآفرینان از دیدگاه کارشناسانه به بیان نقطه نظرات خویش در این زمینه پرداختند.ایشان بیان داشتند نگاهمان را معطوف به حوزه های جدید نباشد و به فکر توسعه کسب و کارهای موجود نیز باشیم.

مهندس پویا و سرکار خانم جمشیدیان از اعضا فعال در کانون کارافرینان استان نیز به بیان مشکلات پیش روی کارآفرینان ، آموزش روحیه کارآفرینی در استان پرداختند.

در پایان    

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، ضمن پاسخگویی به سوالات حضار افزود: با تقویت برنامه های آموزشی در حوزه کارآفرینی، می توان با تغییر نگرش و رفتار، به فضای کسب و کار امیداورتر بود.

مهندس شیرخانی در ادامه با اشاره به ویژگی های فردی افراد کارآفرین اظهار داشت: کارآفرینان با استفاده از توان ذهنی خود به تولید ثروت و سرمایه می اندیشند که فرآورده ان، تولید اشتغال و کمک به توسعه پایدار می باشد.

بالای صفحه

Template Design:?????